info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Vypadávání vlasů

by Toppik.sk
Comments are off for this post.

Vypadávání vlasů

Padání vlasů postihuje vysoké procento lidí na celém světě. V této souvislosti se stává, že lidé mají často mylné a zavádějící informace, kvůli čemuž nevědí zvolit následně ani správnou léčbu svého problému. Pokud máte i vy podezření na nadměrné vypadávání vlasů, nejlépe uděláte, když hned v počátečním stadiu najdete odborníka, aby vám tuto informaci buď vyvrátil nebo potvrdil. V tomto článku vám nabízíme nejčastější příčiny a fakta o vlasech, které jste možná dosud nevěděli.

Proč právě vaše vlasy?vypadávání vlasů toppik

V zoufalství si patrně občas kladete tuto otázku i vy. Pečujete o ně, možná nepoužíváte nekvalitní vlasové produkty a často s vlasy nemanipulujete, ale i tak se to děje právě vám. Důvodů může být hned několik.
V první řadě se zkuste zamyslet nad genetikou. Mají vaši rodiče či sourozenci stejné problémy? Trpí nebo trpěli v minulosti onemocněními, které se projevily i na vlasech?
Dalším problémem mohou být hormonální změny či problémy. Ty mohou, ale nutně nemusí, souviset i s braním antikoncepčních pilulek. Změny mohou nastat při vysazení i nasazení nové antikoncepce nebo při používání značky, která vám prostě nesedne.
Mezi časté případy patří i onemocnění štítné žlázy či ledvin nebo kožní choroby. Tento stav byste rozhodně neměli zanedbat a právě proto je nejvhodnější poradit se o vašich problémech s lékařem.
Vypadávání vlasů může souviset i s prodělanou chemoterapií a radiací. Tyto případy jsou velmi běžné a v současnosti při překonávání rakoviny každý ví, že budou muset obětovat svou hřívu.
Dále to mohou být nárazové i dlouhodobé stresové situace či traumata a jiné psychické i sociální faktory. Rovněž velmi častým jevem je i nedostatek vitaminů a minerálů, případně vyšší věk člověka.

Pár faktů na závěr

Padání vlasů je běžným jevem u každého z nás a do určité míry s tím bojuje každý jeden člověk na planetě,
– Vypadávání však často závisí na pohlaví jedince – mužské a ženské vypadávání se liší, proto i léčba musí být různá,
– Každý vlas má několik vrstev, která má rozdílnou funkci,
– Nejdůležitější složkou vlasu je keratin zabezpečující elasticitu a pevnost,
– Zajímavým faktem je, že od přírody zrzaví lidé mají nejméně vlasů, v průměru kolem 80 000.

Share this article