info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Vypadávání vlasů po menopauze

by JozefF
in Blog

Vypadávání vlasů po menopauze

Pokud přišel věk, kdy jste se dostali do tzv. „klimakterického“ stádia, nebuďte z toho zdeprimovaná. Menopauza je pro ženu obdobím mnoha změn. Obvykle přichází mezi 45-55 rokem života. Jde o pokles hladiny hormonů, kdy žena postupně ztrácí svůj menstruační cyklus a stejně se mění i dosud běžné věci. V ženském těle se výrazněji zpomalí metabolismus, nastanou náhlé změny nálad, návaly tepla či chladu. Kromě těchto potíží může přijít i vypadávání vlasů po menopauze.

Toto období žena často nezvládá moc dobře a je doprovázeno psychickými i fyzickými problémy. Ovšem ne každá žena vnímá toto období negativně. Tento pozitivní přístup k dané problematice je důležitý, pokud toto konkrétní období nechcete zbytečně považovat za to nejhorší ve svém životě. Mimo jiné, i na základě vaší nálady můžete bojovat s průvodními znaky klimakteria.

Pokud nevíte, o jaké znaky jde, nabízíme vám krátký přehled těch nejčastějších: návaly horka a noční pocení, zvýšené vypadávání vlasů, cyklicky se opakující bolesti hlavy, ranní bolesti v drobných kloubech na rukou, poruchy spánku a jiné. Pokud i vy na sobě sledujete tyto příznaky, obraťte se co nejdříve na svého lékaře.

Vypadávání vlasů po menopauze

Pokud jste se smířili s daným faktem, ale chcete bojovat s doprovodnými znaky, jako například vypadávání vlasů po menopauze, je načase změnit stravovací návyky a doplnit svůj jídelníček konkrétními vitaminy, minerály a rostlinnými extrakty. Určité druhy těchto látek mohou mít za následek rapidně zlepšení a vy menopauzou přejdete bez újmy!

Je však důležité tuto situaci nebrat na lehkou váhu a začít ji řešit primárně od začátku. Pro vaše tělo budou v tomto období nejdůležitější fytoestrogeny, které se nacházejí právě v konkrétních vybraných potravinách nebo výživových doplňcích. Mějte na zřeteli, že hlavně vypadávání vlasů po menopauze mohou konkrétní hormony maximálně zamezit a tím přispět vaší větší pohodě.

Share this article

Comments

 • Soňa
  22. července 2015

  Máte moc dobré články na čtení 🙂

 • Pavla R.
  20. srpna 2015

  Taky mě začali vypadávat vlasy po menopauze a nepomáhali ani vitamíny a séra. Bohužel, s hormony člověk nic nenadělá. Teď používám zahušťovač Toppik. Vím, že to nejsou moje vlasy, ale přesto se cítím opět skvěle.

  • 22. dubna 2016

   It’s a pluasere to find someone who can think so clearly

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *