info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Růst vlasů

by Toppik.sk
Comments are off for this post.

Růst vlasů

V současné době se většina lidí zaměřuje především na vypadávání vlasů. Začátek podzimu je období, kdy toto téma nabírá na důležitosti a je stále více diskutováno a aktuální. S tímto procesem však souvisí taky růst vlasů.

Kdy se vlas začíná vyvíjet? Jakou má životnost? Jakými životními fázemi prochází? Na tyto i mnohé další otázky vám teď odpovíme.

Jak to celé začíná?růst vlasů

Naše koruna hlavy nám začíná růst již v děloze, konkrétně v 18. týdnu. V 22. týdnu má zárodek vyvinuty již všechny vlasové folikuly. V této fázi se na těle zárodku nachází přibližně 5 milionů vlasových folikul. Tento počet je definitivní a v nasledujících měsících a letech nám během života folikuly nepřibudou. Pokud jste si i vy všimli, že v dětství jste měli vlasy hustší než v dospělosti, příčinou je rozpínání vlasových folikulů v době dospívání. Tento proces souvisí se zvětšováním hlavy a nemůžeme ho nijak ovlivnit.
Každý člověk má na hlavě přibližně 100 000 – 150 0000 vlasů, přičemž jeden váček nám může během života vyprodukovat až 20 či 30 vlasů. Jeden vlas roste přibližně sedm let a nakonec vypadne. Během tohoto „života“ projde třemi fázemi.

Cyklus růstu vlasů

Anagenní fáze – růst vlasů je v tomto stadiu v aktivním módu. V něm vám za 28 dní naroste přibližně 1 cm vlasu. Délka této fáze je dva až šest let. Někteří lidé si stěžují, že mají problém vypěstovat si dlouhé vlasy. Jedna z příčin může být i krátká aktivní fáze vlasu.
Katagenní fáze – v této fázi se současně nacházejí asi 3% všech chloupků a vlasů na vašem těle. Trvá jen dva až tři týdny. Růst vlasů se zastaví a vnější plášť kořene se pomalu zmenšuje.
Telogenní fáze – nazývaná také jako klidová fáze. Představuje asi 6% – 8% všech chloupků na vašem těle, včetně vlasů. Trvá přibližně sto dní a následně je vlas vytlačován novým. Celý vlasový cyklus se opět opakuje.

Co pro růst vlasů?

Nezapomeňte, že barvu i kvalitu vlasů dědíme. Pokud chcete hustší hřívu, neřešte tuto situaci stříháním vlasů nakrátko nebo snad úplným vyholením. Vlasy vám nezhoustnou. Není totiž možné, aby se během našeho života zvýšilo množství folikulů.
V případě, že chcete prodloužit životnost vašeho vlasu, můžete provést pár opatření i sami. Použitím správných hřebenů, omezením kulmování vlasů, fénování a barvení můžete přispět ke zdravějšímu vzhledu. Rovněž se zbytečně nezásobujte nekvalitními šampóny a vlasovou kosmetikou. Pro růst vlasů je důležitá i životospráva. Faktem je, že každý stav našeho těla se výrazně podepíše a projeví i na našem vzhledu.
Pro rychlejší růst vlasů můžete rovněž vyzkoušet kofein. Přidejte si pár kapek do vašeho šamponu a uvidíte značné rozdíly. V případě, že nevíte namíchat správný poměr, kofeinové šampony a přípravky můžete sehnat v každé lékárně.

Share this article

Comments are closed.