info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Růst vlasů po transplantaci

by JozefF
in Blog

Růst vlasů po transplantaci

Pro žádného člověka není novinkou zjištění, že při ztrátě velkého množství vlasů a tedy mnohočetném vypadávání, člověku postupně klesá i sebevědomí. Je přitom jedno, zda jde o ženu nebo muže. Každý z nás se přece bojí toho, že jednou bude dočista plešatý. Jelikož však žijeme v progresivní době, ani tato skutečnost není neřešitelná. Velmi rychle můžete nabýt zpět své sebevědomí díky transplantaci vlasů. Ačkoli to je pro některé stále poměrně neznámý pojem, v současnosti patří mezi nejoblíbenější postupy při odstraňování tohoto problému. Růst vlasů po transplantaci však můžete ovlivnit i vy sami díky dostatečné péči o pokožku hlavy.

O co při takové transplantaci vlastně jde? Je to chirurgický zákrok, který vám pomůže odstranit holá místa na vaší hlavě. Avšak ani od tohoto zákroku nemůžete očekávat to, že hned na druhý den budete vypadat, jako by vám bylo 20 let. Může trvat i půl roku, dokud vlasy nabyté tímto způsobem budou vypadat naprosto přirozeně. Jak to už bývá zvykem, vše souvisí se vším, proto, pokud chcete co nejlepší výsledky za co nejkratší dobu, budete muset věnovat vaší hlavě větší pozornost.

Nastřelování vlasů

Po transplantaci se vaším dobrým přítelem stane lékař. S ním budete diskutovat doslova vše – od použití vhodných léků (pokud jste náhodou nemocný), až po používání vhodného šamponu. Ten však nebudete potřebovat hned od začátku, proto důkladně naplánujte první použití po zákroku, abyste vyčistili pokožku hlavy.

Je docela možné, že se objeví slabé svědění či strupy. V takovém případě se musíte vyhnout škrábání hlavy, můžete si tím jen a jen uškodit. Existují různé mastičky či vodičky k tomu určené, proto i tuto skutečnost diskutujte s lékařem, který vám poradí, co pro vás bude nejvhodnější.

toppik volumizerStejně je nutné se smířit s tím, že se budete muset dočasně vyhýbat velké fyzické námaze, abyste ovlivnili růst vlasů po transplantaci, proto permanentku do posilovny nechte doma a ani nad něčím takovým neuvažujte. Nemusíte se obávat, tato doba odpočinku obvykle trvá maximálně deset dní.

Pokud chcete celý průběh ještě více urychlit, vsaďte na vyváženou a zdravou stravu, která je prospěšná, pochopitelně, pro celé vaše tělo, ne tedy pouze pro pokožku hlavy. Samozřejmostí by měl být i dostatečný přísun tekutin.

Po pár dnech vám lékař dovolí mírně manipulovat s pokožkou hlavy. Od té chvíle si můžete dělat jemné masáže, které budou efektivně prokrvovat pokožku hlavy a tedy stimulovat růst vlasů po transplantaci. Existují i ​​různé esenciální oleje a domácí recepty, jak si namíchat „lektvar“, který bude v takovém případě pro vaši hlavu přímo rájem.

Další typy a triky vám dá samotný lékař, který vás bude mít pod kontrolou. Přejeme hodně štěstí a pevné vůle!

Share this article

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *