info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Příčiny vypadávání vlasů

by JozefF
in Blog

Příčiny vypadávání vlasů

Vypadávaní vlasů lze léčit mnohými způsoby. Na výběr máte různé mastičky, krémy, oleje, šampony a také náhradní vitamíny. Příčiny vypadávání vlasů mohou být různé. V tomto článku si představíme ty nejčastější, které trápí většinu lidí. Pokud patříte do jedné z těchto kategorií, nezoufejte. I váš problém může mít šťastný konec a vy se dočkáte krásných a hustých vlasů.

 

  1. Poškozené a lámavé vlasy – Pokud jsou vaše vlasy poškozené, je to první znak, že něco není v pořádku. Celé naše tělo je propojené, proto pokud napohled nevypadáte zdravě, asi na tom něco bude. Vyzkoušejte lékařskou pomoc, kde vám udělají různé testy, aby zjistili původ onemocnění. Samozřejmě, i pro tento problém existují lokální řešení.
  2. Nedostatek proteinů a vitamínů – Z čeho vitamíny brát, všichni dobře vědí. Od ovoce až po různé léky – na výběr je opravdu velké množství alternativ. Někteří však selhávají právě při proteinech, nakolik si nejsou jisti, odkud je sebrat. Nuže, příčiny vypadávání vlasů jsou různé, a pokud konzumujete velmi málo masa a produktů bohatých na bílkoviny, je pravděpodobné, že dříve či později nastanou určité problémy. Pokud jste vysloveně vegetarián či dokonce vegan, stále existují různé náhrady. Od proteinových nápojů až po výživové doplňky, které najdete především v obchodech pro sportovce.
  3. Alopecia Areata – Jde o vážnou poruchu, která má za následek právě nechvalně vypadávání vlasů až vznik pěšinky. Tato nemoc může vzniknout na základě několika faktorů. Nejčastějšími jsou stres, dědičné predispozice, těhotenství, lokální poranění hlavy a jiné.
  4. Ztráta vlasů během konkrétní doby – Příčiny vypadávání vlasů v tomto případě mohou být různé. Například: změna klimatu a vody, antikoncepce, různé chemikálie, ztráta krve, léky proti rakovině, emoční stres, snížená činnost štítné žlázy, dieta, UV radiace a jiné. V tomto případě jde o permanentní ztrátu vlasů, která se vhodnou formou dá také léčit.

Share this article

Comments

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *