info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Poznejte svou fázi padání vlasů

by Toppik.sk
in Blog
Comments are off for this post.

fáze padání vlasůPoznejte svou fázi padání vlasů

Můžete si myslet, že znát stupeň vypadávání vlasů je zbytečné, ale při určování způsobu léčby je důležité ho znát. Hamilton-Norwood Stupnice byla nejprve vyvinuta Dr. James Hamiltonem v roce 1950 a později aktualizovaná Dr. O’Tar Norwoodem v roce 1970. „Norwoodova Stupnice“ je standard, podle kterého lékařská profese kategorizuje postupné fáze padání vlasů. Léčebné výsledky se liší v závislosti na postižených oblastech pokožky hlavy a typem padání vlasů. Důvodem, proč byste měli vědět současný stav na stupnici Norwood (v rozmezí 1-7), je také ten, že tuto informaci můžete potřebovat při diskusích na internetu či telefonování s vaším lékařem. Pojďme se podívat na stupně padání vlasů individuálně.

Norwood – Padání vlasů, Typ 2

V této počáteční fázi je jen malé množství vypadnutých vlasů. Obecným pravidlem je, že pokud vlasy stále rostou, pak je velice slibná šance na zastavení padání a vrácení původního stavu. Toto je tím hlavním důvodem, proč je důležité, abyste vyhledali léčbu co nejdříve. Váš lékař může určit, jakým typem mužské plešatosti trpíte a může vám poradit vhodný způsob léčby.

Norwood – Padání vlasů, Typ 3

Toto je úroveň slabé až střední intenzity vypadávání vlasů. Na úrovni 3 je velká možnost znovuobnovení růstu vlasů a návratu k úrovni Norwood 2 nebo i lepší. Během této fáze jsou kosmetické doplňky, jako je například zahušťovač vlasů Toppik, velice často používané, zatímco ostatní metody, které mají obnovit růst vlasů pomalu nabudou účinnosti.

norwood stupnice padání vlasů

Norwood – Padání vlasů, Typ 4

Jasně viditelná mírná ztráta vlasů. Jak uvádějí statistiky, většina mužů se obrátí na kosmetické doplňky uvedené výše, a také experimentují s keratinových šampony, kondicionéry a jinými produkty pro získání hustých vlasů a překrytí řídkých na hlavě. K dispozici je také Laserová technologie, která byla prokázána na FDA, na znovuobnovení růstu vlasů. Pro léčbu je vhodné využít zejména přírodní vlasovou kosmetiku a medikamenty, které nepoškozují vlasovou pokožku a vyhnout se tak chemikáliím jako jsou například SLS (Sodium Laureth Sulfate). Vždy si při výběru produktu zkontrolujte složení a vyhněte se složkám jako SLS nebo parabeny, které pokožku hlavy i vlasy ničí.

Norwood – Padání vlasů, Typ 5

Norwood úroveň 5 je střední až silné vypadávání vlasů. Zde jsou kosmetické ošetření zásadní, protože neexistuje žádná záruka, že ztracené vlasy začnou opět růst. Prostřednictvím různých procedur včetně minoxidilu, propecii a rostlinných přípravků existuje možnost, že se stav viditelně zlepší a může být považován za uspokojivý, ale používání přírodních vlasových kosmetických doplňků výrazně zlepšíte svůj vzhled.

Norwood – Padání vlasů, Typ 6 a 7

Tyto dva stupně představují konec spektra plešatění. Ve srovnání s konkrétním padáním vlasů mohou být k dispozici už jen některé kosmetické ošetření. Lékař vám poradí o vhodných procedurách.

Share this article

Comments are closed.