info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Péče o řídké vlasy

by Toppik.sk
in Blog
Comments are off for this post.

Péče o řídké vlasy

Lidé ztrácejí vlasy z různých důvodů. Nemoc a užívání léků (jako např. chemoterapie při léčbě rakoviny) může způsobit padání vlasů. Padání vlasů v největší míře způsobuje dědičná predispozice, a to jakze strany rodičů, tak v některých případech i ze strany prarodičů. Často jsou vlasy tenčí, což může být způsobeno jejich genetickými vlohy nebo zkrátka proto, že je použito příliš mnoho chemikálií při ošetřování a vlasy se začnou lámat až jsou nakonec vlasy řídké.

Nyní si povíme ty nejzákladnější tipy pro péči o vlasy, které vám pomohou vlasy chránit, zabránit dalšímu vypadávání a přidat hustotu už existujícím vlasů.

1. Zkuste barvení vlasů

Pokud jste zdědili sklon k padání vlasů, budete mít pravděpodobně velmi zdravé vlasy celkově. Proto mohou vaše vlasy těžit z trvalého nebo polopermanentního barvení, které dodá vizuální hustotu a objem vlasům.

Je známé že některé léky mohou oslabit vaše vlasy, přimět je, aby vypadávali. V tomto případě je také dobré polopermanentní barvení, protože neobsahuje čpavek nebo peroxid, a tedy vlasy nepoškodí vlasy, ale naopak zahustí.

Pokud jsou vaše vlasy jemné, polopermanentní nebo permanentní barva je v pořádku tak dlouho, dokud je aplikována profesionálně. Barvené vlasy se mohou snadno „unavit“ zejména při drastických změnách odstínů. Také častější barvení vlasy poškozuje a způsobuje další vypadávání a řídnout.

2. Produkty na zahuštění vlasů

Při výběru správného zahušťovače vlasů je důležité zaměřit se na obsah látek v nabízených produktech. Mnohé vlasové přípravky určené k zahuštění vlasů totiž obsahují chemikálie jako např. parafín. To není pro vlasy dobré, chemické látky způsobují lámání vlasů a jejich následnou „únavu“ a padání.

Produkty jako je například Toppik, který pomocí Toppik vláken dodá až neuvěřitelnou hustotu vašim řídkým vlasům, jsou obvykle vyvíjeny bez škodlivých látek. Toppik je vyroben z čistě přírodního keratinu, a proto je vůči vlasům 100% šetrný a nepoškozuje jich. Vlákna jsou určeny i pro pokročilé stádia řídkých vlasů. Pro zvětšení objemu je vhodné použít i volumizéry, které neobsahují sulfáty a parabeny, vhodný je proto TOPPEK volumizér, který si snadno vetřete do vlasů a pomocí nejvyšší koncentrace keratinu budou vlasy opět objemné. Tento výrobek je spíše určen pro snadné stádia jemných a řídkých vlasů.

3. Šampon a kondicionér pro řídké vlasy

Pokud chcete chránit své vlasy, uděláte nejlíp, pokud použijete šampon pouze tehdy, když jsou vlasy „špinavé“. Protože se jemné vlasy znečistí rychleji, potřebují šampon častěji – i když se jemné vlasy snadněji zlomí.

Z tohoto důvodu je důležité použít pro jemné a řídké vlasy kvalitní šampon a kondicionér. Pozorně si proto v lékárně či u profesionála přečtěte složení a určitě se vyhněte chemikáliím jako sulfát a parabeny. Doporučujeme vyzkoušet TOPPEK šampon a kondicionér určený pro řídké vlasy, který je jemný, šetrný, bez chemických látek.

4. Najděte si způsob úpravy vašich vlasů

Sušení pomocí fénu by neměl být problém, i když máte jemné vlasy. S teplotou ale buďte opatrní. Žehličky a kulmy nedoporučujeme, vysoké teploty, se kterými tyto přístroje pracují v úzkém kontaktu s vlasy, je mohou poškodit.

Vzhledem k tomu, že curl-relaxační výrobky obsahují velmi silné chemikálie, nejsou vhodné pro jemné vlasy.

5. Přemýšlejte o trvalé

Trvalá může pomoci jemným vlasům získat vizuální objem a hustotu, ale vlasy musí být zdravé, ne suché nebo křehké. Doporučuje se pouze mírně zvlnění, protože přehnané kadeře mohou vlasy nenávratně poškodit. Vzhledem k tomu, že při vytváření trvalé se používají i tvrdé chemikálie (tužidla), měla by toto být ta poslední možností pro lidi s jemnými vlasy. I zde platí pravidlo profesionální úpravy. 

Share this article

Comments are closed.