info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Padání vlasů příčiny

by JozefF
in Blog

Padání vlasů příčinyVlasyzastřešení elegance, podtrhují sexappeal každého jedince. Encyklopedie uvádějí, že vlas je zrohovatělá organická látka a zdravý člověk má kolem 100 tisíc vlasů, zrzaví lidé mají o 20 tisíc vlasů méně a blonďatí zase o 40 tisíc vlasů více. Na jednom centimetru čtverečním roste 120 vlasů, který má v průměru 0,07 mm.

Padání vlasů příčiny – genetická dispozice a hormony. To jsou hlavní důvody, které způsobují nehezkou kštici. Příčiny vypadávání vlasů u obou pohlaví se zpravidla liší. Muže nikdy nepostihne velká hormonální změna, která způsobí padání vlasů, neboť nerodí děti. Příčin vypadávání vlasů je mnoho a někdy i odborníci si nevědí rady. Jindy je příčina zřejmá a může se ihned nasadit účinná léčba. Poruchy růstu vlasového porostu můžeme zařadit do třech skupin –  vrozené, získané a přechodné vypadávaní vlasů.

Padání vlasů příčiny

Ženypadání vlasů příčiny. V současné době na světě stále více přibývá žen, které si stěžují na vypadávání vlasů. U žen nedochází k plešatění a většinou jde jen o přechodné vypadávaní vlasů. Mezi hlavní příčiny se uvádí nedostatek železa – silná menstruace, ta způsobuje anemii u žen. Pozor – přílišné množství železa organismu škodí. Zvýšená a snížená funkce štítné žlázy, léčba je nutná jinak vlasový porost zjemní a vypadává. Období menopauzy – snížená hladina estrogenu způsobuje vypadávání vlasů v menopauze. Hormonální změny těhotenství, vypadávání vlasů v šestinedělí a dospívání. Náhlý úbytek vlasů způsobí i stres. Vedlejší účinky mnoha léku mají za následek padání vlasů a předávkování vitamínu A nebo selenem.

Muži padání vlasů příčiny. Padání vlasů především sužuje mužskou populaci, kdy je tento problém z větší části způsobený dědičnou dispozicí – přeměna hormonu testosteronu na tzv. DHT (dihydrotestosteron), který oslabuje vlasové cibulky. Stres, časté nošení různých pokrývek hlavy, znečištěné ovzduší, změna ročního období.  Muže ve vétšině případů postihuje takzvaná androgenní alopecie.

Problematiku padání vlasů řeší celostní medicína, která se zaměřuje na komplexní fungující mechanismus člověka.

Share this article

Comments

  • Sam L.
    28. července 2015

    Poučný článek… 🙂

  • Lucka
    27. srpna 2015

    Já jsem sama poznala, jak stres a nepříznivé psychické období může působit na naše tělo. Nejhůř se to projevilo právě na mích vlasech. Začali nadměrně padat a já se cítila ještě hůř. V tomto období jsem neskutečně ocenila vlákna Toppik, moc mi to pomohlo a nikdo nepoznal, že to nejsou „moje“ vlasy.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *