info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Padání vlasů po porodu

by Toppik.sk
Comments are off for this post.

Vlasy jsou pro nás korunou krásy, a pokud nám začnou vypadávat, je problém. Nosíme pokrývky hlavy, popřípadě se necháme ostřihat nakrátko. Padání vlasů po porodu způsobuje opodstatněné obavy nastávajícím maminkám. Kvalita vlasů se mění již ve třetím měsíci těhotenství. Těhotenství jako takové nemá vliv na ztrátu vlasů, zatímco po porodu dochází k výraznému snížení estrogenu v krvi, dostavuje se poporodní únava a stres.

Nevyvážený jídelníček ve spojení se stresem z těhotenství či porodu, může ovšem mít nemalý vliv na kvalitu a objem vlasů. S hrůzou pak budete sledovat, jak se na kartáčích nebo ráno na polštářích začnou objevovat chomáče vlasů. Obvykle vlasy padají rovnoměrně, nikoliv jenom na jednom místě. Nejvíce zvýšené padání vlasů může signalizovat nedostatečnou funkci štítné žlázy nebo enormní nedostatek železa nebo vápníku.

Padání vlasů po porodu je záležitostí, které by se měli nové maminky věnovat, aby se zbytečně nepřipravili o krásně hustou hřívu. Padání vlasů zabraňuje estrogen – ženský hormon, kterého hladina po porodu výrazně klesá, a pak se postupně navrací do normálu. Je to přirozená reakce organismu na mimořádnou zátěž těla. Pokud ovšem vlasy padají ve velkém množství i půl roku od porodu, je vhodné navštívit dermatologa.

Kvalita vlasů se často zhoršuje při používání nevhodné kosmetiky. Maminky se tak mohou mylně domnívat, že jim padání vlasů po porodu způsobilo těhotenství. Levným vlasovým přípravkům by se měli, zejména v období šestinedělí, vyhnout obloukem. Zde se opravdu nevyplácí šetřit. Existuje mnoho skvělých přípravků proti padání vlasů. Pokud zatoužíte jít do společnosti a budete se chtít cítit sebevědomě, doporučujeme vyzkoušet mezinárodně certifikovaný produkt na řídké vlasy – zahušťovač vlasů Toppik.

Share this article

Comments are closed.