info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Mastné vlasy jako příčina padání vlasů

by Toppik.sk
in Blog
Comments are off for this post.

 

.. množství příčin padání vlasů, existují také možnosti, jak lze tento stav napravit. V dnešním článku se podíváme na to, jak vplývají mastné vlasy na padání vlasů.

Mazotok (tzv. sebum), které produkují mazové žlázy ve vlasové pokožce, chrání vlasy i pokožku samotnou před přílišným vysušováním. Androgeny jsou mužské pohlavní hormony, které jsou nejčastější příčinou mastných vlasů. Chemické nebo mechanické podráždění vlasové pokožky se stávají dalšími z příčin maštění a padání vlasů.

Co problém mastných vlasů a padání vlasů zhoršuje?

  • Stres a hormonální výkyvy jsou úzce propojené. Stres způsobuje nestabilitu hormonálních hladin, a ovlivňuje nejenom kvalitu, ale i padání vlasů.
  • Teplo a horko způsobují pocení a ucpávání pórů vlasové pokožky. Letní období tedy nepřináší jenom radostné chvíle, ale i potřebu pozměnit péči o vlasy.
  • Změny teplot, zejména v zimě, podněcují vyšší produkci séba, a nyní už víme, že to způsobuje vzhled mastných vlasů. Mastné vlasy pak způsobují padání vlasů, a tím problém prohlubují.
  • Nadměrné používání kosmetických výrobků, nanášení kondicionérů na vlasovou pokožku.

Jak se starat o mastné vlasy

Pokud vás trápí padání vlasů a nezjistili jste žádnou jinou příčinu než nadměrná produkce séba, s největší pravděpodobností potřebují vaše vlasy důkladnou očistu. Pokud se vlasy přespříliš mastí, vlasové folikuly se zalepují a při dlouhodobém zanešení může dojít i k zničení regenerační i růstové fáze folikulu.  Tím se při padání vlasů následně vlasový porost neobnovuje, ale vznikají nepříjemné pleše.

Zde uvádíme pár zlatých tipů, abyste se vyhnuli „zabíjení“ svých vlasů:

  • Vyhýbejte se hydratačním šamponům. Dokonalé mycí schopnosti byly prokázané u šamponů s pH 5,5 – mrkněte se na složení šamponů v obchodech, popřípadě zkuste prozkoumat poličky v lékárnách, kde vám rádi poradí se správným výběrem.
  • Používáte-li kondicionéry, což je doporučované pro všechny délky vlasů, nanášejte je pouze do délek vlasů.
  • Doporučujeme také použití vlasových vod, které omezují nadbytečnou produkci séba. Vlasové vody zamezují nadtvorbě mazu a pokud navíc vlasovou pokožku tímto roztokem promasírujete, omezíte nadprodukci mazových žláz.
  • Vlasy si vždy češte maximálně 1-2x denně, a nezapomínejte na hygienu vlasových kartáčů, který po každém použití pečlivě umývejte.

Padání vlasů trápí více muže než ženy

S největší pravděpodobností je to právě genetika, která způsobuje padání vlasů u mužů. Navíc, jak známe pány, obvykle mají kratší vlasy a méně tedy používají jak kosmetické přípravky, tak i kartáče 🙂 Tímto přístupem si navíc „zaručují“ ulpívání séba na pokožce hlavy a ucpávání pórů. Ovšem ženy se častěji češou, a tím podporují rovnoměrnější roznesení séba po vlasech a uvolnění z vlasové pokožky. Ovšem jenom česání k odstranění séba z vlasové pokožky není dostatečné, proto doporučujeme vyzkoušet naše tipy výše.

Extra tip na mastné vlasy

Vyzkoušejte citrónový zábal, který připravíte v pohodlí domova ze šťávy z jednoho citronu a trochou černého čaje. Vmasírujte tuto směs na vlasovou pokožku, nechte 15-20 minut působit a poté opláchněte šamponem s pH 5,5. Tento zábal vám pomůže také proti lupům a vitamíny obsažené v citronu vlasy dodají krásný lesk.

Share this article

Comments are closed.