info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Masky na vlasy

by Toppik.sk
Comments are off for this post.

9_soft_hair_closeup_highdefinition_picture2Všichni toužíme po krásných vlasech, které budou naši pýchou a upoutají pozornost. Je jedno jestli se jedná o ženy nebo muže, vzhled vlasů reprezentuje nejen naše fyzické zdraví, ale i psychické rozpoložení. Velice populárním trikem, jak pomoci svým vlasů k lepšímu vzhledu a regeneraci, jsou právě vlasové masky a zábaly. Můžete si je koupit v obchodě nebo lékárně, nebo čtěte dál a dozvíte se jak si 100 % přírodní masku na vlasy vyrobit doma.

Lepší prokrvení a růst vasů: Tuhle masku si jednoduše připravíte během pár minut a jenom ze dvou běžných ingrediencí – olivový olej a vejce. Pět kávových lžiček smíchejte s dvěma celými vejci a rovnoměrně aplikujte do vlasů. Proveďte krátkou masáž kořínků, zabalte do potravinové fólie a následně do ručníku. Po 15 minutách můžete opláchnout.

Neodolatelný lesk vlasů: Lesk můžeme vlasem dodat několika způsoby, no domácí recept z bylinek je nepřekonatelný. Budeme potřebovat žihlavu, rozmarín, bezový květ, lopuchový kořen a pohár jablečného muštu nebo octu. Směs bylin vyluhujte ve vřící vodě po dobu jedné hodiny. Nechte vychladnout a přimíchejte pohár muštu nebo octu, protřepejte. Vlasy přemijte touhle směsí několik krát a nechte vyschnout. Vlasy budou krásně provoněné a rozdíl uvidíte ihned.

Obnovení zničených vlasů: Budeme potřebovat jeden zrelý banán, který jednoduše rozmačkáme a přimícháme několik kapek mandlového oleje. Vzniklou směs aplikujeme na vlasy a přemasírujeme pokožku hlavy, vlasy zabalíme do potravinové fólie a necháme působit asi 15 minut. Následně umyjeme šamponem.

Konec mastným vlasům: Ke přípravě nám stačí tři lžíce olivového oleje, šťáva z citrónu a 10 kapek tea tree oleje (k dostání v každé lékárně nebo bio obchodě). Vlasy si nejprve umyjte šamponem a pak vetřete připravenou směs. Nechte působit 20 minut a smyjte vlažnou vodou a šamponem.

Problém se suchými vlasy: Existuje několik účinných receptů, které pomáhají regeneraci suchých vlasů. Jedním z nich je oblíbená kombinace medu a plnotučného mlíka nebo smetany. Smíchejte lžíci medu a mlíko nebo smetanu (asi půl sklenice). Naneste na vlasy a nechte působit asi 15 minut. Masku smyjte nejprve vlažnou vodou a pak šamponem.

Nezapomeňte, že vlasová maska nebo zábal je jenom jedným z několika kroků správné péče o vaše vlasy. Dbejte nejenom na pravidělnou regeneraci, ale i ochranu a zdravou životosprávu.

Share this article

Comments are closed.