info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Androgenní alopecie

by Toppik.sk
in Blog
Comments are off for this post.

alopécie muži ženy

Androgenní alopecie je nejrozšířenější formou padání vlasů u mužů (obecně známá mužská pleš), rozšířená je však i mezi ženami, kde postihuje až 40% žen kolem 65. roku života. Takzvaný Vzor mužské nebo ženské plešatosti se však u obou pohlaví liší.

Příznaky alopecie jsou:

  1. Zvýšené padání vlasů;
  2. Snížená obnova růstu vlasů;
  3. Původní vlas bývá nahrazen menším, tenčím nástupcem – takzvaná miniaturizace.

Androgenní alopecie postihuje téměř 30% mužů před dovršením 30. roku života a 50% nad 50 let. Také jí trpí 40% žen nad 50 let. Příčiny androgenní alopecie do dnešního dne nejsou zcela známy, přestože už podle názvu je všeobecně rozšířený názor, že zahrnuje hormonální (Androgen) i genetický předpoklad. Ze všech hormonů má Androgen největší vliv na lidský vlas.

Mnoho žen zaznamená řídnutí vlasů na hlavě během těhotenství nebo v období menopauzy. Je to zapříčiněno zvýšeným množstvím dihydrotestosteronu (DHT) v pokožce hlavy.

U mužů je DHT hormon velmi důležitý pro dospívání. Právě DHT způsobuje růst ochlupení na těle a na obličeji. V pozdějším věku jsou to však právě Androgeny (převážně DHT) odpovědné za redukci a smršťování vlasových folikulů na hlavě.

Čím déle zůstává vlasový folikul v kontaktu s DHT, tím více je jím vytlačen a smršťován, což způsobuje, že produkovaný vlas je při každém vlasovém cyklu stále tenčí a kratší. DHT také zvyšuje intenzitu padání vlasů tím, že je přinutí dosáhnout fázi telogen předčasně, což v kombinaci se sníženou kvalitou vlasového cyklu celý destrukční proces urychluje. Úbytek vlasů je tak přímo patrný.

Tím, že jsou folikuly nuceny dosáhnout telogen rychleji, anagen (růstová fáze) se stává kratší, což znamená více a více vypadnutých vlasů. Pokud nezačneme s léčbou, tento proces pokračuje, folikuly se postupně stávají menšími a časem zanikají.


Doporučení:

Zakryjte průsvitající místa na hlavě - zahušťovače toppikPokud vás trápí alopecie a nevíte, navrátit sebevědomí, neváhejte a vyzkoušejte Toppik se 60 denní garancí vrácení peněz. Toto zaručené řešení používané 3 000 000 lidí na celém světě – TOPPIK – vaše tajná zbraň!

Toppik produkty, to je přírodní vlasová kosmetika a zahušťovače vlasů bez sulfátů a parabenů.

Share this article