info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

Alopecie a její léčba

by JozefF
in Blog

Léčba alopecie

Vlasy, vlasy, vlasy. Naše pýcha, naše trápení. Záleží jen na tom, jak nás příroda vybavila. A pokud patříte mezi ty šťastné jedince, co jim husté vlnité vlasy padají do půl zad, tak Vám gratulujeme. A zaměříme se na lidi, které zajímá alopecie a její léčba. Existuje mnoho příčin a vlivů na vznik alopecie – dědičná dispozice, různé nemoci, operační zákrok, působení záření, kožní choroby, stres, špatná výživa, nedostatek vitamínu, stopových prvků a minerálů, mechanické namáhaní vlasů, těhotenství a další.

Nejrozšířenějším typem alopecie je alopecie areataohraničená ztráta vlasů.

Alopecie a její léčba se dělí na podpůrnou léčbu – kde se nasazují vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny obsahující síru a vhodné šampóny na prokrvení pokožky. Místní terapie včetně ozařování UV zdroji. U dlouhotrvajícího postižení je doporučována i chirurgická léčba.

Alopecie a její léčba  – pokud se Vám začnou tvořit ostrůvky s vypadanými vlasy, tak se rozhodně nesnažte tento defekt jen kamuflovat, ale vyhledejte dermatologa. Od odborného lékaře se dovíte, že příznivě působí užívání lokálních kortikosteroidů a minoxidilu. Žel po skončení léčby se toto onemocnění rádo vrací. Využívají se chirurgické metody, kdy se na postižené místa vpichují zdravé vlasy. Jedná-li se o infekční alopecii, tak se snažíme, co nejrychleji odstranit příčinu infekce.

U ložiskového vypadávaní vlasů se využívá terapie s ultrafialovým zářením. Dbáme na důkladné prokrvení pokožky, které omezí vypadávaní vlasů. Efektní je transplantace vlastních vlasů. Léčba léky snižuje intenzitu přeměny testosteronu (mužského pohlavního hormonu), a u žen se používá orální antikoncepce. Doporučují se vhodné doplňky stravy.

Stále platí dodržovat zásady racionální výživy, používáme přírodní šampóny, odstraníme příčiny mechanického a infekčního poškození, posilujeme imunitu, pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu.

Share this article

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *