info@toppik.cz
+421 905 607 111
0 items - 0.00

Your shopping cart is empty

Why not add some items in our Shop

6 hlavních příčin padání vlasů

by Toppik.sk
in Blog
Comments are off for this post.

hlavní příčiny padání vlasů

Šest hlavních příčin padání vlasů

Jaká je hlavní příčina padání vlasů? Je to prostě genetika, onemocnění jménem alopecie, nebo by to mohlo být něco jiného? Podle Dr. Howard Levy, MD z Johns Hopkins, vám přinášíme seznam šesti nejrozšířenějších příčin řídnutí vlasů a padání vlasů u mužů i žen. Tyto příčiny jsou nejen léčitelné, ale dá se jim i zabránit. Položte si následujících šest otázek a vydejte se na cestu za zastavením padání vlasů.

Otázka 1: Jste si vědom toho, že nemáte žádné hormonální abnormality ani neužíváte žádné léky na hormonální problémy?

Hormonální rovnováha nebo nerovnováha se v našem těle přímo a citelně projeví na našich vlasech více než na jakémkoliv jiném místě. Mnohokrát, když jednotlivci pociťují náhlé a dramatické vypadávání vlasů a nevědí přijít na konkrétní příčiny, přivede je to většinou až k hormonální nerovnováze, která by měla být diagnostikována a léčena ihned. Pokud se domníváte, že by to mohla být i vaše příčina padání vlasů, měli byste navštívit svého lékaře a nechat si udělat rozbor krve, abyste mohli identifikovat problém, vyléčit ho a doufat, že se obnoví růst vašich vlasů. Neočekávejte vyřešení problému přes noc, nastolit hormonální rovnováhu ve vašem těle chvilku potrvá.

Otázka 2: Jak se denně staráte o své vlasy?

V moderním světě, bez ohledu na to kdo jste, se očekává, že budete vypadat co nejlépe každý den. Proto mnoho žen podniká kroky k zajištění toho, aby jejich vlasy vypadaly vždy dokonale, když ve skutečnosti možná potřebují pouze odpočinek. Těsné copy či spony, používání chemických látek, teplo či sušení budou vždy vést k poškození vlasů, tzv. lokální trauma. Váš stylista dokáže zjistit, v jaké míře jsou vaše vlasy poškozené a poradí vám, jak poškozené vlasy způsobené denní úpravou ozdravit.

Otázka 3: Jaké léky užíváte v současné době?

Nový lék je další častou příčinou náhlé ztráty vlasů. Drogy a léky (jako jsou steroidy a chemoterapie) získávají největší pozornost v této souvislosti, protože mají tendenci způsobit padání vlasů u každého jednotlivce, který je užívá. Ovšem i mnoho méně známých léků je příčinou vypadávání vlasů, a proto je otázka ohledu užívání léků a jejich nežádoucích účinků důležitým faktorem při hledání příčiny vypadávání vlasů. Možná právě ve vašem případě vlasy jednoduše „protestují“ vypadáváním kvůli tomu, že jim některá z látek obsažených v léku neprospívá. Měli byste se proto vždy poradit se svým lékařem, zda by nové medikamenty mohly být příčinou vypadávání vlasů, zejména pokud jste právě začali užívat nový lék.

Otázka 4: Máte stresující životní styl?

Život je pro mnoho lidí příliš stresující a pro zdraví vlasů to neznačí nic dobrého. Duševní trauma, která je podporována příliš hektickým životem, často vede k padání vlasů v podstatě stejným způsobem jako fyzická trauma (příklad, který jsme zmínili byl např. těsný účes, který táhne vlasy u kořínků vašich folikulů dlouhou dobu). Ať už je to vaše srdce, nebo vlasy, příliš mnoho stresu vám opravdu neprospěje. A proto doporučujeme zeptat se sami sebe, jak velkému stresu právě čelíte a víte zvládnout a pokud je toho prostě příliš mnoho, je důležité se zamyslet a změnit svůj životní styl, a to nejen pro dobro vašich vlasů, ale i v zájmu vašeho celkového zdraví. Nejdůležitější věc je, abyste byli k sobě upřímní. Při zkoumání myslete na to, že stresující období či událost vyvolá vypadávání vlasů až po tří až šesti měsících po události.

Otázka 5: Jak dobře si myjete pokožku hlavy?

Mnohokrát lidé, kteří mají náhlou ztrátu vlasů se při hledání příčiny zapomněli pozastavit a přemýšlet o tom, jak vlasy opravdu fungují. Za prvé a především, zdravé vlasy jdou spolu ruka v ruce se zdravou pokožkou hlavy. Tuto skutečnost bere mnoho lidí jako samozřejmost a při diagnostice vypadávání vlasů ji neřeší. Je nesmírně důležité, aby vaše pokožka hlavy byla stále čistá, a proto je někdy třeba věnovat více pozornosti a opatrnosti při mytí vlasů. Je podstatné mít na paměti, že i když se denně sprchujete a udržujete jinak výbornou hygienu, nemusí to nutně znamenat, že budete mít dokonale zdravou pokožku hlavy. Právě proto je důležité, abyste se opravdu postarali o čištění vaší pokožky hlavy. Nejčastějším problémem, který způsobuje vypadávání vlasů z důvodu špatné hygieny, je zejména nadměrné nahromadění zbytků vlasových přípravků a různých nečistot, což může způsobit nadměrnou produkci kožního mazu, který na oplátku může vést k plísňovým či jiným infekcím. Tyto podmínky mohou vést ke snížení respirace buněk v blízkosti cibule vlasů jako výsledek ucpávání pórů. Váš nejlepší zdroj v tomto případě je rozhodně váš stylista, který vám může pomoci identifikovat problémy vlasové pokožky a v případě infekce pomoct, případně vás odkázat na dermatologa.

Otázka 6: Všimli jste si, že jsou vaše vlasy tenčí a prořídlejší než je obvyklé?

Vlasy procházejí přirozeným cyklem, rostou několik let, vypadnou, a jsou nahrazeny novými vlasy. Problém může nastat pouze tehdy, když vaše vlasy začnou vypadávat rychlejším tempem, než se stihnou nahradit, což způsobí, že řídnutí nebo plešatění se stane výrazným. Nicméně, předčasně spící vlasové folikuly nejsou vždy ztracené navždy a vlasy mohou být opět silné jako nikdy předtím po období zvýšeného padání vlasů. Někdy je to prostě věc cyklů vašich vlasů – koordinačním způsobem, který vede k většímu úbytku než růstu a v době růstu bude pokračovat na původní hustotu. Jindy to je prostě součástí procesu stárnutí, které způsobuje nižší produkci hormonu a tím jsou naše vlasy tenčí.


Doporučení:

Toppik Vlákna na zahuštění vlasůJednou z prvních věcí, kterou byste měli udělat, pokud si všimnete, nebo se obáváte řídnutí vlasů, je poradit se se svým stylistou, protože jsou relativně levné a dostupné způsoby, které vám mohou pomoct. Ve skutečnosti mnoho ze stylistů, které potkáváme, rádi pomáhají svým zákazníkům s rednúcimi vlasy. Ať už je to proto, že měli také stejný problém, nebo znají mnoho lidí, kteří mají problém s řídkými vlasy. Vždy se ujistěte, zda mají nějaké tipy pro vás – jak vlasy ostříhat či upravit do té doby dokud nezjistíte příčinu problému. Mnoho lidí si vybere kosmetické způsoby utajení jejich náhlé ztráty vlasů v době, kdy se snaží přijít na nejlepší způsob jak s ní zacházet. Pro tento krok není lepší produkt než Toppik, protože může být použit na posílení již existujícího vzhledu dříve, než budete nuceni do drastických změn vašeho stylu, jehož změnu by si mohla vysloužit nežádoucí pozornost. Nicméně, i ve spojení s Toppik, a to zejména padání vlasů u žen, pro které je to obzvlášť citlivé téma, žádáme o co nejdříve hledání pomoci jakmile zpozorujete změny v hustotě vašich vlasů. Včasné řešení může často udělat velký rozdíl v tom, jak dobře a rychle jste schopni se vypořádat s negenetickou příčiny vypadávání vlasů. A díky značnému úsilí ze strany jednotlivců, jako je Ellin Surianello, majitel LeMetric v centru New Yorku, a kosmetických výrobků jako je Toppik, mají nyní ženy (stejně jako muži) spolehlivé zbraně ve svém arzenálu v boji proti padání vlasů.

Share this article

Comments are closed.